У Південній Америці знайшли унікальну жабу, що "світиться"
Ця тртохсантиметрова деревна жаба з Південної Америки — єдине відоме земноводне, здатне до флуоресценції, тобто до світіння в ультрафіолетових променях, пише National Geographic.
Команда герпетологыв, очолювана Карлосом Табоада, вивчала білівердин — один з пігментів, що міститься в тканинах жаби. Помістивши тварину під ультрафіолетову лампу, вчені побачили, що від шкіри земноводного виходило яскраве жовто-зелене світло.
Здатність до флуоресценції (випромінювання світла, що потрапило на неї) жаба зобов'язана раніше невідомому органічному поєднанню — хілоіну, яке міститься в її шкірі, лімфатичній тканини і виділеннях залоз. Таку незвичайну властивість було помічено лише у Hypsiboas punctatus — в єдиної з 7000 відомих науці амфібій.
Як зауважив хімік Норберто Пепорине Лопес, досі подібних речовин взагалі не знаходили у тварин; його найближчі аналоги зустрічаються в царстві рослин.
Щоб з'ясувати, навіщо жабам потрібна ця дивовижна здатність, ученим належить детально вивчити властивості і будову їх очей. Допомагає вона їм бачити один одного в сутінках або маскуватися від мисливців — поки сказати складно.
Додамо, що насправді це унікальне земноводне не випромінює світло. Хімічні сполуки в його тканинах поглинають короткі світлові хвилі (які нам здаються синіми), перетворюють їх і випромінюють світло з більшою довжиною хвилі, в даному випадку — зелене.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.