У Норвегії створили "Сховище Судного дня" для даних

3 квітня 2017, 13:46
На норвезькому острові Шпіцберген створили бібліотеку, в якій будуть зберігатися найважливіші книги, документи та дані

Як і "Сховище Судного дня" — об'єкт, в якому зберігається близько мільйона зразків насіння з майже кожної країни на Землі - бібліотека здатна витримати глобальний катаклізм, пише Gizmodo.

Відео дня

Норвезька компанія під назвою Piql опрацьовує цифрові дані і переводить їх в аналоговий формат з використанням спеціально розробленої плівки. Такі дані, за запевненням представників Piql можуть зберігатися 500-1000 років. За словами співробітника Piql, Катрін Лоен Томсен, процес схожий на перетворення даних у "великій QR-код на плівці".

Будь-яка країна може завантажити текст, зображення або аудіо-візуальний контент на сервери. Ці дані потім передаються на спеціальну плівку, яка здатна витримувати значне зношування. Потім вона поміщається в захищену коробку, яка і відправляється в сховище. На даний момент свої дані передали тільки Бразилія і Мексика. Вони представили в першу чергу історичні документи, що стосуються життя індіанських племен.

Світовий арктичний архів побудований в тій же скелі, що і сховище насіння, і відкритий для урядів і дослідних центрів з усього світу як місце для зберігання записів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X