У Німеччині вчені вирощують подобу мозку неандертальців

15 травня 2018, 07:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники в Лейпцигу приступили до створення "мініатюрних мізків", які були генетично модифіковані, щоб утримувати ДНК неандертальців.

Генетики сподіваються, що порівняння доісторичної та сучасної біології допоможе їм зрозуміти, що зробило людей унікальними, пише Guardian.

У найближчі кілька місяців невеликі краплі тканини, відомі як органели мозку, будуть вирощені з людських стовбурових клітин, які були відредаговані, щоб утримувати "неандерталізовані" версії кількох генів.

Відео дня

Органели розміром з сочевицю, які не здатні мислити або відчувати, копіюють деякі з основних структур дорослого мозку. Вони можуть продемонструвати значні розбіжності між людською та неандертальської біологією мозку, якщо такі є.

"Неандертальці - найближчі родичі сучасних людей. Тому, якщо ми знайдемо відмінності у роботі нервових клітин, ми зрозуміємо, чому люди опинилися домінуючим видом", - сказав професор Сванте Паабо, директор відділу генетики Інституту Макса Планка в Лейпцигу, де проводяться експерименти.

Лабораторія Паабо вже почала проводити подібні досліди, використовуючи зародки жаб і мишей, в чиї геноми Паабо і його команда вставила гени, пов'язані зі структурою черепа та рецепторами болю. Тепер лабораторія звертає свою увагу на мозок.

"Ми плануємо перевірити, чи існують якісь фундаментальні відмінності в тому, як функціонують нервові клітини неандертальців і людей. Якщо відмінності існують, то ми зможемо зрозуміти, чому люди здаються такими особливими", - заявив Сванте Паабо.

Вирощування мініатюрних копій мозку займе близько 9 місяців, а пересадка неандертальської ДНК приведе, як сподіваються вчені, до набагато серйозніших і складних змін в роботі нервових клітин і в тому, як вони формують зв'язки один з одним.

Паабо - один із засновників такої дисципліни, як палеогенетика, яка займається дослідженням перших людей і гомінід за допомогою генетичних методів. Розпочав роботу в цій галузі в 1984 році з вивчення староєгипетських мумій з колекцій європейських музеїв. У 1985 році вперше в історії витягнув з мумій генетичний матеріал. У 2006 році оголосив про план повної розшифровки генома неандертальця.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X