У Німеччині успішно випробуваний термоядерний реактор Wendelstein 7-X

15 грудня 2015, 10:41
В ході випробувань вчені з Інституту фізики плазми імені Макса Планка отримали гелієву плазму і змогли утримати її в рівновазі протягом 0,1 секунди

Для цього вони нагріли один міліграм газоподібного гелію приблизно до мільйона градусів Цельсія. Гелій був обраний для випробувань, тому що його легше перевести в стан плазми, ніж водень. Вчені планують в майбутньому приступити до випробувань з воднем, а також збільшити час утримання плазми: спершу до 10 секунд, а потім і до 30 хвилин, повідомляє N+1.

Відео дня

Wendelstein 7-X є найбільшим у світі термоядерним реактором типу стелларатор. Даний тип реактора був винайдений в 1951-му році фізиком США Лайманом Спітцером. Назва походить від латинського слова stella, тобто "зірка". Це вказує на те, що всередині реактора відбуваються процеси, схожі з тими, що протікають всередині зірок.

Нові випробування реактора (вже з водневою плазмою) пройдуть в січні наступного року. Wendelstein 7-X не стане промисловим термоядерним реактором. Однак, якщо він добре покаже себе в ході випробувань, це доведе можливість використання реакторів цього типу для отримання енергії.

Німеччина схвалила будівництво Wendelstein 7-X в 1993-му році. Реактор був побудований в 2014-м. На реалізацію проекту пішло близько 1 мільярда євро і 1,1 мільйона людино-годин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X