Фурор серед учених. У Монголії знайшли динозавра, схожого на качку

Натовенатор був схожий на сучасних водоплавних птахів, але не був їм родичем (Фото:YUSIK CHOI)
Natovenator polydontus мав невелике тіло обтічної форми, мешкав на мілководді та пересувався за допомогою нижніх кінцівок.
Згідно з висновками Юонг-Нама Лі, палеонтолога хребетних із Сеульського національного університету в Південній Кореї, та його колег, знайдений у Монголії скелет належить до крейдяного періоду. Його вік — 66−100 млн років.
Цей динозавр мав подібні риси з хальскараптором, який, зважаючи на все, теж вів водний або напівводний спосіб життя. Останнього часто порівнювали з сучасними водоплавними птахами, але дослідники не мали цілого скелета, щоб визначити точно форму його тіла.
З натовенатором їм пощастило більше. Останки цієї доісторичної тварини дісталися палеонтологам у непоганому стані, і за ними можна визначити, що тварина була схожою на качку або гагару.
«Ми думаємо, що натовенатор жив на мілководді і харчувався дрібною рибою, — заявив Лі.
При цьому нещодавно знайдений динозавр не належить до птахотазових і навряд чи був предком сучасних птахів.
«Близька подібність між натовенатором і качкою або бакланом майже напевно є прикладом того, що відомо як конвергентна еволюція», — каже палеонтолог хребетних з Університету Меріленду в США Томас Хольц-молодший.
Найближчим часом вчені планують вивчити детальніше останки. Зокрема їх цікавить те, наскільки добре міг плавати цей ящір.