Не втомлюються дивувати. Археологи знайшли в Мексиці загублене місто майя

24 листопада, 06:12
Загублене місто знаходилося посеред міського парку (Фото:Carlos Ek UC)

Загублене місто знаходилося посеред міського парку (Фото:Carlos Ek UC)

Група археологів із Національного інституту антропології та історії (INAH) виявила руїни міста Ошкуцкаб на території сучасного штату Юкатан.

Фахівці INAH під керівництвом Педро Шулука Балама та Томаса Галларети Негрона, працюючи у співпраці з міською радою, провели розкопки у центральному парку. Їм вдалося виявити кераміку майя, зразки кісток та фрагменти прикрашених архітектурних елементів, вік яких сягає майже тисячі років.

Відео дня

Деякі з кам'яних фрагментів зображують важливі постаті майя, можливо, богів чи еліту майя. Вони були передані INAH для проведення подальших досліджень. Команда також виявила скло та порцеляну, які були створені вже в колоніальну епоху.

Ошкуцкаб був доколумбовим містом майя, регіональною столицею, якою керувала сім'я Тутул Сю після падіння Майяпана в 1440-х роках нашої ери.

Сю співпрацювали з іспанцями, що колонізували Америку, проте незважаючи на це місто було знищене, а на його місці в 1550 році з'явилися колоніальні будівлі.

У центрі нового міста іспанці побудували Parroquia de San Francisco de Asis — велику францисканську церкву, на місці якої, ймовірно, стояв один із ранніх храмів майя.

Показати ще новини
Радіо НВ
X