У Мехіко археологи знайшли вежу з черепів

2 липня 2017, 22:27
Під час розкопок ацтекського храму Темпл Майор у Мехіко археологи Національного інституту антропології та історії Мексики виявили вежу з 650 черепів, а також тисячі фрагментів людських останків, повідомляє Reuters

Споруда діаметром близько шести метрів перебувала в кутку одного з приміщень храму, присвяченого Уїцилопочтлі - ацтекському бога сонця і війни. Фахівці ще не розкопали фундамент храму, де можуть бути нові поховання.

Відео дня

Як пише Reuters, історики припускали, що черепи належали захопленим і страченим воякам - подібні "кургани" зустрічаються в багатьох культур доколумбової Америки. Однак археологи виявили, що у вежі черепів багато належали жінкам та дітям.

Припускають, що вежа пов'язана з ритуалами людських жертвоприношень, поширеними у ацтеків. Зокрема, регулярних жертвоприношень вимагав і Уїцилопочтлі - вважалося, що таким чином бог сонця поповнює сили для битви з темрявою.

Зазначимо, Темпл Майор - найбільший храмовий комплекс Теночтітлана. Він був побудований близько у 1325 році і майже повністю зруйнований після завоювання міста іспанцями в 1521 році.

Храм являв собою здвоєну піраміду і був присвячений двом богам: богу сонця Уїцилопочтлі і богу землеробства Тлалоку. В комплекс також входила вежа, присвячена богу вітру - Еекатль.

Показати ще новини
Радіо НВ
X