У Марса виявили аномалію планетарної кори

14 вересня 2017, 22:10
Дослідники NASA розробили новий спосіб аналізу кори планет і з'ясували, що Марс має менш щільну кору, ніж вважали астрономи

Щоб отримати більше інформації з тих даних, які відправили на Землю марсіанські апарати, дослідники NASA врахували зміни висоти на поверхні планети, пише Engadget.

За новими даними, середня щільність кори на Марсі приблизно дорівнює 2 582 кілограми на кубічний метр, хоча раніше вважалося, що ця цифра дорівнює щільності земної океанічної кори - 2 700 - 3 100 кг на кубічний метр.

Відео дня

"Кора є кінцевим результатом всього, що сталося під час історії планети, тому більш низька щільність може мати важливі наслідки для формування і еволюції Марса", - сказав керівник проекту Сандер Гуссенс.

Таким чином, сучасні уявлення про геологічну історію Марса можуть не відповідати дійсності.

Раніше НВ повідомляло, що аналіз знімків з космічного апарату Mars Odyssey показав, що на екваторі Марса можуть ховатися значні запаси льоду. Нові дані отримали завдяки спеціальному нейтронного спектрометру. Зонд Mars Odyssey з його допомогою вимірює присутність водню поблизу поверхні Марса - це вважається важливим індикатором наявності води.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X