Глечики смерті. У Лаосі виявили сотні незвичайних могил

17 травня 2019, 13:05

Австралійські вчені виявили в південно-східній Азії нові "глечики смерті" - артефакти віком 2000 років, таємниця яких поки не розгадана.

Місцева легенда свідчить, що ці великі кам'яні об'єкти колись використовували в якості чаш п'яні гіганти, пише Science Alert.

Вперше ці глечики невідомого походження висотою від 1 до 3,5 м і діаметром 1 м були виявлені австралійськими вченими на плато Сыенг Кхуанг в 2016 році. Через велику кількість снарядів часів В'єтнамської війни це місце вважається однією з найнебезпечніших археологічних пам'яток в світі.

Відео дня

Сьогодні ті ж археологи все ще ведуть розкопки. Зовсім недавно команда виявила ще сотні таких же кам'яних урн в районі, де було мало людей.

"Ці нові місця дійсно відвідував тільки випадковий мисливець на тигрів. Тепер ми заново відкрили їх, ми сподіваємося отримати більш чітке уявлення про цю культуру і про те, як вони позбавлялися від своїх мертвих", - говорить Ніколас Скопал, аспірант кафедри археології в АНУ.

Поряд з величезними глечиками, команда також виявила типові артефакти залізного віку, в тому числі декоративну кераміку, скляні намиста, залізні інструменти, диски, які носять у вухах, і предмети для виготовлення тканини.

"Цікаво, що ми також знайшли багато мініатюрних глечиків, які виглядають так само, як гігантські глечики, але зроблені з глини. Ми хотіли б знати, чому ці люди створювали ті ж глечики, в які вони поміщали своїх мерців, в мініатюрі", - говорить один з членів команди, археолог Дугальд О'Рейлі.

Цікаво, що каменю, з якого зроблені глечики, поблизу немає. Тобто всі 137 важких предметів вагою в кілька тонн, повинні були якимось чином бути доставлені в нові місця. Проте, О'Рейлі каже, що вчені не знають, чому був обраний такий віддалений регіон, тим більше що немає ніяких доказів того, що хтось коли-небудь взагалі жив тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X