У Китаї завершили експеримент по імітації життя на Місяці

16 травня 2018, 15:28

Вчені в Пекіні закінчили річний експеримент "Юегун-365", в ході якого встановили рекорд за тривалістю перебування людей в ізольованій кабіні.

Експеримент, назва якого перекладається як "Місячний палац - 365", провели в Пекінському університеті авіації і космонавтики, повідомляє агентство Сіньхуа.

Експеримент стартував 10 травня 2017 року та тривав 370 днів. Його учасниками стали вісім студентів даного університету. Вони були розділені на дві групи, які по черзі заселялися в замкнутий комплекс "Юегун-1".

Відео дня

Він являє собою ізольовану кабіну площею 160 квадратних метрів. Це перша подібна лабораторія, розроблена в Китаї, і третя в світі. "Юегун-1" складається з модуля для життя волонтерів площею в 42 квадратних метра і двох модулів для вирощування рослин. У житловому відсіку знаходяться чотири окремих спальних модуля, одна загальна кімната, ванна, приміщення для тварин, приміщення для переробки відходів.

Максимальний термін проживання в комплексі однієї з груп досяг 200 днів, що стало новим світовим рекордом, попередній рекорд належав російським дослідникам, які провели в аналогічній лабораторії 180 днів.

Головний конструктор "Юегун-1", професор Лю Хун повідомила, що біорегенеративні технології життєзабезпечення, використані при розробці "Юегун-1", є ключовими технологіями, необхідними для довгострокового проживання людей на Місяці, а також на інших планетах.

"Система на 98% самозабеспечується. Вона працювала стабільно і ефективно, забезпечуючи підтримку життя своїх пасажирів", - підкреслила Лю Хун.

Академік Інженерної академії Китаю Ван Цзюнь вважає, що успішне завершення зазначеного експерименту має важливе теоретичне і практичне значення для забезпечення довгострокового проживання людей за межами Землі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X