У Китаї виявили скам'янілості птиці віком 127 млн ​​років

25 вересня 2018, 08:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китайські вчені виявили викопні рештки, які допомогли зрозуміти особливості розвитку птахів і еволюції польоту.

Дослідники з Інституту палеонтології хребетних і палеоантропології Академії наук Китаю відзначають, що новий вид птахів мав незвичайну будову плечового пояса, пише EurekAlert!.

Відео дня

Аналіз цієї ранньої крейдяноъ скам'янілості показує, що вона є ключовою точкою еволюції польоту - після того, як птахи втратили свій довгий хвіст, але до того, як вони розвинули льотні пір'я на скороченому хвості.

Вчені назвали цей вимерлий вид Jinguofortis perplexus. Назва роду Jinguofortis дано на честь жінок-вчених у всьому світі. Назва походить від китайського слова jinguo, що означає "жінка-воїн", а латинське слово fortis означає "хоробрий". Видова ім'я утворено від латинського perplexus - "заплутаний".

Jinguofortis perplexus володіє унікальним поєднанням рис, в тому числі у нього були щелепи з маленькими зубами, як у динозаврів тероподів і третій палець з двома кістками, на відміну від інших ранніх птахів. Також вчені звернули увагу на хвіст птаха, який був коротким і при цьому досить костистим. Справа в тому, що у предків птахів хвіст був довгим, а у сучасних птахів ці кістки зрослися.

Автори дослідження прийшли до висновку, що Jinguofortis perplexus були здатні як до махаючого, так і до ширяючого польоту, і могли використовувати висхідні потоки. Імовірно, ці птахи мешкали в лісистій місцевості і їм доводилося багато маневрувати між деревами. Ці незвичайні тварини харчувалися в основному рослинною їжею.

Також у птиці було незвичайна будова плечового пояса - кістка лопатки зрослася з воронячою кісткою або коракоїдом, як у теропод. У сучасних птахів ці дві кістки не зростаються, а прикріплюються одна до одної.

Існування такого плечового пояса передбачає еволюційну різноманітність на цьому етапі еволюції, що, ймовірно, призвело до різних стилів польоту. Тобто Jinguofortis perplexus, ймовірно, літав трохи інакше, ніж птиці сьогодні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X