У Китаї виявили останки гігантів віком п'ять тисяч років

11 липня 2017, 14:09
Китайські вчені знайшли стародавні поховання дуже високих людей

Важливою особливістю древніх жителів місцевості Луншань був дуже високий зріст - близько двох метрів, пише Science Alert.

Незвичайні останки знайшли в регіоні Луншань провінції Шаньдун серед руїн древніх будівель. Принаймні один чоловічий скелет досягав висоти в 1,9 метра, зріст іншої стародавньої людини становив 1,8 метра. Такий зріст робив жителів цієї місцевості справжніми гігантами, які височіли над своїми неолітичними сучасниками.

Відео дня

"Ці показники ми отримали тільки на основі структур кістки. Якби він був живим, його зріст, безсумнівно, перевищував би 1,9 метра", - підкреслив представник університету Шаньдун, Фанг Хуей, один з авторів дослідження.

Для порівняння, в 2015 році, середній зріст 18-річних чоловіків в цьому регіоні становив 1.753 м. У середньому по Китаю в 2015 році цей показник становив 1,72 метра. Більш того, за даними археологів, середній зріст жителів Європи в той час становив 1,65 метрів.

Фан Хуей додав, що мешканці цих місць вже активно займалися сільським господарством і мали великий доступ до продуктів харчування, що і вплинуло на їх фізичний вигляд. Крім того, ймовірно, що високі чоловіки мали високий соціальний статус.

У деяких похованнях були також виявлені вироби з нефриту і різнобарвна кераміка. Розкопані житла свідчать, що в будинках представників цієї культури були навіть окремі спальні і кухні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X