Буде більше молока. У Китаї клонували трьох суперкорів

У Китаї клонували корів голштинської породи (Фото:Keith Weller/USDA)
Учені з Північно-Західного університету сільськогосподарських і лісових наук і технологій клонували трьох телят голштинської породи, яка вважається дуже продуктивною у плані виробництва молока.
Державне ЗМІ Китаю Ningxia Daily повідомило про успішний науковий експеримент, який може стати проривом для молочної промисловості в країні.
Троє телят, клонованих вченими, народилися в регіоні Нінся.
Повідомляється, що вони належать до високопродуктивної голштинської породи. Кожна подібна корова в середньому дає 18 тонн молока на рік або 100 тонн за все життя. Це високий показник — у Китаї лише 20% корів може наблизитися до нього.
За даними Global Times, до 70% молочних корів Китаю імпортуються з-за кордону.
«Ми плануємо витратити два-три роки на створення стада, що складається з більш ніж 1000 суперкорів, яке стане міцною основою для вирішення проблеми залежності Китаю від зарубіжних молочних корів і щоб позбутися ризиків збоїв у ланцюжку поставок», — заявив Джин Япін, провідний автор проєкту.
Китай робить великі зусилля щодо клонування тварин.
Зокрема, ще у 2015 році місцева компанія BoyaLife та південнокорейська Sooam Biotech розпочали будівництво центру клонування корів м’ясних порід.