У Канаді створили нейромережу, яка розпізнає "обличчя" приматів

25 травня 2018, 17:00

Нове програмне забезпечення і додаток для розпізнавання облич, створене в Мічиганському державному університеті, може допомогти захистити приматів, що знаходяться під загрозою.

Програма, яка дозволяє визначати конкретну тварину по фото, отримала назву PrimNet, повідомляє Phys.org.

Традиційні пристрої відстеження тварин в популяції досить дорогі. Крім того, вилов та маркування тварин може зайняти багато часу і може негативно вплинути на рідкісних звірів. Вилов може порушити соціальну поведінку, і це може викликати стрес, травму, а іноді навіть смерть. Нова система дозволяє визначати унікальних особин того чи іншого виду по фотографіях, не забираючи тварин зі звичного середовища.

Відео дня

Для навчання PrimNet вчені зібрали 11637 зображень 280 особин 14 видів приматів: лемурів, золотих мавп і шимпанзе. Як дані були використані як кадри з відео, так і окремі фотографії тварин. Через велику кількість шерсті на обличчях тварин очі і рот вчені розмітили вручну, після чого на отриманих даних навчили надточну нейромережу.

Потім її роботу перевірили на інших фотографіях особин з виборки, порівнявши з алгоритмами, які ефективно розпізнають людські обличчя: алгоритмом Google FaceNet, SphereFace, придуманим розробниками з Університету штату Джорджія, а також системою розпізнавання лемурів, розробленої авторами нової роботи раніше. Новий алгоритм перевершив всі раніше розроблені.

На додаток до PrimNet, команда вчених створила Android-додаток PrimID. Дослідники в поле тепер можуть сфотографувати мавпу, відправити знімок в додаток і ідентифікувати розглянутого примата з високим ступенем впевненості.

У багатьох випадках PrimID буде виробляти зіставлення з точністю понад 90 відсотків. Наприклад, з лемурами PrimID показав вражаючу точність 93,75%. Якщо точного збігу не знайдеться, додаток запропонує до п'яти потенційних кандидатів з набору даних.

"Ми порівняли PrimID з нашої власної системою розпізнавання приматів і двома системами розпізнавання облич з відкритим вихідним кодом. Продуктивність PrimNet була чудовою для зіставлення та ідентифікації як один-на-один так і для сценаріїв порівняння" один до багатьох ". Ми плануємо розширити наші набори даних приматів, розробити детектор обличчя приматів і поділитися своїми зусиллями за допомогою сайтів з відкритим вихідним кодом", - відзначає провідний автор дослідження, професор Аніл Джаін з Мічиганського університету.

Цей винахід, крім іншого, забезпечує ще один інструмент боротьби з незаконним ловом приматів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X