У Канаді схвалили створення ядерного реактору нового покоління

10 листопада 2017, 15:42
Канадська комісія з ядерної безпеки (CNSC) схвалила проект ядерного реактора нового типу, який працює на розплавах солей

Таким чином, влада допускає будівництво атомних електростанцій з новими реакторами на території Канади, пише The Globe and Mail.

Реактор на розплавах солей є одним з видів ядерних реакторів ділення, в яких основою охолоджуючої рідини є суміш розплавлених солей, яка може працювати при високих температурах, залишаючись при низькому тиску. Це зменшує механічні напруги і підвищує безпеку та довговічність.

Відео дня

Канадський реактор від компанії Terrestrial Energy проектується за модульною схемою. Це означає, що реактори можна буде швидко і дешево обслуговувати, замінюючи окремі блоки. В якості теплоносія використовуються різні солі, наприклад, фториди торію, урану, плутонію та інших елементів.

Дозвіл, який отримала Terrestrial Energy, допоможе компанії залучити клієнтів і інвесторів. Завдяки цьому, комерційний проект реактора нового типу може почати роботу вже в кінці наступного десятиліття. Крім того, тепер Terrestrial Energy буде значно простіше отримувати ліцензії на будівництво подібних реакторів.

Як зазначають журналісти, компанія зараз знаходиться в ранній стадії переговорів з канадською ядерною лабораторією про розміщення комерційного реактора нового типу в державній власності, в місцевості Чок-Рівер, що у 185 кілометрах від столиці Канади Оттави.

Канадський проект модульного ядерного реактора на розплаві солей передбачає використання тепла з вторинного теплообмінника, яке можна буде подавати в теплові накопичувачі, житлові будинки, підприємства з опріснення води і на хімічні заводи. Потужність реактора компанії Terrestrial Energy складе 190 мегават.

Проте, критики стверджують, що робота невеликих модульних реакторів, ймовірно, себе не виправдає.

"Малі модульні реактори - просто ще одне дороге відволікання від глобального переходу на поновлювані джерела енергії. Справжнім випробуванням для цих неперевірених конструкцій стане можливість конкурувати з падаючою ціною енергії з поновлюваних джерел", - сказав енергетичний аналітик Greenpeace Шон-Патрік Слоі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X