Предок міномета. У хорватській фортеці знайшли незвичайну зброю

12 травня 2020, 22:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рідкісна бронзова зброя мачкула — хорватський аналог мортири — була виявлена в фортеці Нечвен в національному парку Крка в Хорватії.

Маленьку гармату знайшли під час консерваційних робіт на залишках шестикутної вежі біля входу в фортецю. Вона в прекрасному стані, підкреслюють археологи.

Мачкула - пускова установка мінометного типу, яка має велике значення в історії культури Хорватії. Мачкула все ще використовується сьогодні в подіях, пов'язаних з історичною спадщиною, зокрема, на Синьській алці - кінному змаганні, яке проводиться щорічно в першу неділю серпня в хорватському місті Синь.

Відео дня

Під час цього фестивалю, який був включений в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО в 2010 році, вершники на скаку б'ють списом в залізний обруч (Алка), встановлений на висоті 3,3 м від землі. Кожен раз, коли учасник вганяє свій спис «у сріду» (посередині) Алки, з мачкули лунає постріл.

Багаторазові постріли з мачкули лунають і після турніру, коли оголошується переможець.

"Мачкула є ще одним цінним відкриттям, яке доповнить археологічну колекцію парку Крка і внесе свій внесок в підвищення цінності культурної та історичної спадщини нашого регіону", - сказала директор Громадського інституту Національного парку Крка Нелла Славіца.

Славіца каже, що консервація фортеці Нечвен є довгостроковим проектом для майбутнього будівництва 462-метрового пішохідного підвісного моста через річку Крка, що з'єднує фортеці Нечвен і Трошень.

Ви можете почути постріл і побачити дим від мачкули на Синьській алці, в відео нижче на позначці 1:33.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X