У Греції знайшли руїни святилища Посейдона Самоського — вчені

16 жовтня, 06:39
Так виглядає фундамент стародавнього храму (Фото:ΥΠΠΟΑ)

Так виглядає фундамент стародавнього храму (Фото:ΥΠΠΟΑ)

Міжнародна група археологів виявила руїни стародавнього храму у Саміконі (Самікумі). Вони вважають, що перед ними руїни храму Посейдону.

Самікум, який також назвивали Саміконом, був древнім містом у середні та пізні періоди Еллади, розташованим на Пелопоннесі на пагорбі Клейді недалеко від Като Саміко, на півдорозі між гирлами річок Альфей та Неда.

Відео дня

Згідно з давніми текстами, неподалік міста знаходився прославлений храм Посейдона Самоського, про який Страбон описує у своїй Географії: "Потім йде гора Трифілія, яка бачить Мастицію з Пісатиди; потім інша річка, звана Халкіда, і джерело, зване Круні, і поселення, зване Халкіда, а після них Самікум, де знаходиться найбільш шанований храм Посейдона Самоського. Навколо храму є священна територія, повна диких оливкових дерев. Жителі Масистуму мали звичай дбати про нього; і це вони також проголошували день перемир'я, званий "саміанським". Усі трифіляни також беруть участь у утриманні храму».

Експедиції у цій місцевості бували регулярно, починаючи з 2017 року. Нещодавно їхня робота увінчалася успіхом.

На околицях Като Саміко було знайдено руїни фундаменту будівлі довжиною 9,4 метра. Дослідники виявили елементи класичної грецької храмової архітектури, а також церемоніальну чашу. Ці знахідки дозволяють припустити, що їм удалося знайти знамените святилище.

Показати ще новини
Радіо НВ
X