У Франції скелет невідомого виду динозаврів продали за 2 млн євро

5 червня 2018, 21:10

Викопні рештки невідомого виду динозавра були продані на аукціоні в Парижі якомусь анонімному покупцеві.

Група вчених намагалася зупинити угоду, заявивши, що таке важливе наукове відкриття не повинно потрапити в приватну колекцію, повідомляє Gizmodo.

Продаж динозавра став рівнянням з безліччю невідомих. Невідомий британський бізнесмен продав останки невідомого динозавра невідомого французькому колекціонерові скам'янілостей на торгах аукціонного дому Augettes. В ході аукціону японські і шведські учасники торгів підняли ціну вище 1,8 млн. євро, але французький колекціонер перебив їх пропозицію, оцінивши скелет в 2 мільйони.

Відео дня

Великий хижий динозавр, ймовірно, якийсь тип аллозаврів, був виявлений у Вайомінгу в 2013 році. Мало що відомо про зразок, так як він був виявлено безіменній групою палеонтологів - це ще одне невідоме. Скелет досить добре зберігся - вдалося зібрати майже 70% кісток. Цей динозавр жив в період між 151 і 156 мільйонами років тому. В скелеті є кілька ключових фізичних відмінностей, які відрізняють його від подібних видів, таких як Allosaurus fragilis.

До аукціону анонімний покупець сказав аукціонному будинку Aguttes, що він виставить скам'янілість на загальний огляд, якщо йому вдасться придбати ці кістки.

Проте, американське Товариство палеонтології хребетних написало лист організаторам аукціону. У ньому вчені заявили про суспільну значимість знахідки і попросили скасувати заплановані торги.

Навіть якщо кістки будуть доступні вченим, "інформація, що міститься в приватних примірниках, не може бути включена в наукову літературу, тому що доступність викопного матеріалу іншим вченим не може бути гарантована, а верифікація наукових даних неможлива", - йдеться в листі групи палеонтологів.

Група була також стурбована коментарями Еріка Мікелера, експерта, який курирував аукціон для Aguttes, який сказав, що новий власник зможе сам назвати новий вид.

У свою чергу, організатори аукціону вважають, що побоювання вчених марні: "Багаті люди купують викопні рештки тварин і передають їх в музеї", - зазначив один з них перед початком торгів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X