У Чорному морі виявили судно віком 2400 років

23 жовтня 2018, 16:59

Біля узбережжя Болгарії археологи знайшли судно, яке, на їхню думку, є найстарішим свідченням корабельної аварії на дні Чорного моря.

Судячи з усього, корабель пролежав на дні понад 2400 років, повідомляє Guardian.

23-метровий корабель, який вважають давньогрецьким, був виявлений зі щоглою, рулями і гребними лавками, які збереглися на глибині близько двох кілометрів під поверхнею води. Дослідники з Англії та Болгарії вважають, що корабель добре зберігся через брак кисню на цій глибині.

Відео дня

"Я ніколи не думав, що таке можливо - корабель залишився недоторканим, пролежавши під товщею води в 2 кілометри. Це змінить наше уявлення про кораблебудування і судноплавство стародавнього світу", - розповів професор Джон Адамс, керівник проекту підводної археології Чорного моря (MAP), члени якого виявили судно.

Вважається, що корабель був торговим судном такого ж типу, який раніше бачили "тільки на давньогрецькій кераміці, такий як ваза Сирен в Британському музеї".

На цій вазі, що датується тим же періодом, що і знайдений корабель, зображено судно Одіссея. На вазі герой поеми Гомера зображений прив'язаним до щогли корабля, щоб встояти перед піснями сирен.

Археологи не мають наміру піднімати судно на поверхню. Проте, невеликий уламок, взятий на вуглецевий аналіз Університетом Саутгемптона, підтвердив, що вік корабля датується 400 роком до н.е. За словами вчених, "це найстаріше непошкоджене свідчення аварії корабля, відоме людству".

Команда болгарських і британських морських археологів виявила загалом понад 60 затонулих кораблів під час свого трирічного проекту з дослідження глибин Чорного моря. Серед знахідок проекту - козацькі кораблі XVII століття, римські торгові судна.

Показати ще новини
Радіо НВ
X