У Британії опублікують перший твір Толкіна

26 серпня 2015, 15:24
Британське видавництво Harper Collins 27 серпня почне продаж першого прозового твору професора Дж. Р. Р. Толкіна під назвою Історія Куллерво (The Story of Kullervo)

Про це повідомляє France 24.

Історію Куллерво Толкін написав ще в 1914-1915 роках, будучи студентом Оксфордського університету. Літературознавці називають твір "найпохмуішою" роботою автора, в якій він ще "шукав власний стиль".

Відео дня

Вперше Історію Куллерво надрукували в 2010 році в журналі Tolkien Studies.

"Чим же цікава історія Куллерво? Насамперед тим, що вона пізніше відгукнеться в одному з ключових сюжетів Сильмариліону - про Туріна Турамбаре, сина Гуріна. По-перше, хоча за задумом Толкіна Турін не став ані рабом, ані бранцем, сиротою він все ж був. Своєю силою і доблестю Турин також нагадує Куллерво, і його подвиги також не приносять йому ні слави, ні щастя", - пояснила для проекту Постнаука філолог Марія Штейнман.

Куллерво - герой карело-фінського поетичного епосу Калевала, зібраного з карельських народних епічних пісень, зведених воєдино мовознавцем Еліасом Льоннротом в кінці 19-го століття.

Толкін - англійський письменник, професор Оксфордського університету. Один з родоначальників жанру фентезі, який прославився завдяки кількох книг про вигаданий світ Арда - Сильмариллион, Гобіт і трилогії Володар кілець.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X