Три небезпечних відра. У музеї Великого Каньйону багато років зберігали уран

21 лютого 2019, 11:03

Три п`ятигалонних відра з урановою рудою були виявлені в будівлі, яка розташована поблизу туристичного центру в Гранд-Каньйон у США.

Небезпечну руду виявили випадково, завдяки синові одного із працівників розважального центру, пише Science Alert

Історія почалася в березні 2018 року, коли син-підліток працівника парку випробував свій лічильник Гейгера в кімнаті збірки музею. Коли молодий дослідник радіації бродив залами, він зауважив, що інструмент раптово подав сигнал.

Відео дня

Біля одного з приміщень, поряд з виставкою таксидермії, чиновники знайшли три відра, заповнені по вінця високо радіоактивною урановою рудою. Один з 19-літрових контейнерів був настільки перевантажений, що навіть не міг закритися. Тоді стало зрозуміло: протягом майже двох десятиліть, відтоді як відра доставили в музей, туристи, службовці і діти близько наближалися до небезпечного джерела радіації.

Після восьми місяців мовчання Служби національних парків США історія нарешті дійшла до громадськості. 4 лютого всім працівникам Служби було розіслано повідомлення електронної пошти з докладним описом всієї проблеми та звинуваченнями на адресу "вищого керівництва".

Автором листа був менеджер з безпеки та здоров'я парку Гранд-Каньйон, Елстон "Швед" Стівенсон, який дізнався про уран і повідомив про нього посадовим особам парку в червні 2018 року, через кілька місяців після того, як небезпечний вантаж був виявлений і переміщений в інше будівлю. Стівенсон каже, що він неодноразово надсилав листи чиновникам, переконуючи їх повідомити про знахідку громадськості. Але після місяців безплідного очікування він взяв справу в свої руки.

"Показники радіації перевищували безпечні межі, встановлені Комісією з ядерного регулювання. Якщо ви перебували в будівлі музею між 2000 роком і 18 червня 2018 року, ви були схильні до ризику радіаційного опромінення. Ми визначаємо можливих постраждалих і дозу опромінення, яку вони могли отримати. Особливу занепокоєність викликають тисячі дітей, які відвідували центр в безпосередній близькості від урану", - наголосив у своєму листі Стівенсон.

Грунтуючись на даних радіації та стандартах Комісії з ядерного регулювання США, Стівенсон припустив, що всього за три секунди діти могли зазнати впливу рівнів радіації, які значно перевищують федеральні стандарти безпеки. Для дорослих це зайняло б менш ніж 30 секунд.

Коли в червні 2018 року Стівенсон викликав досвідчених техніків, щоб вони назавжди позбулися урану, виявилося, що вони приховали свідчення радіації. Більш того, імовірно, після того, як техніки скинули руду в довколишню уранову шахту, вони повернули радіоактивні відра назад в музей.

У листопаді 2018 року це відра були виявлені та вилучені, але громадськості нічого не повідомляли про проблему до лютого 2019 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X