Доктор Хаус мав рацію. Американські вчені виявили незвичайний вплив паразитів на психіку тварин

26 листопада 2022, 08:35
Вовки стають агресивнішими під впливом токсоплазмозу (Фото:YAYImages/Depositphotos)

Вовки стають агресивнішими під впливом токсоплазмозу (Фото:YAYImages/Depositphotos)

Дослідники Коннор Мейєр та Кіра Кессіді обстежили заражених токсоплазмозом вовків і з’ясували, що саме завдяки йому у тварин розвинулися лідерські якості.

Мейєр і Кессіді більше 26 років вивчали сірих вовків у парку, включаючи результати впливу паразитів на їх звички. Також вони проаналізували дані про пум, які часто є рознощиками токсоплазмозу. Вчені виявили, що вовки, що мешкають в районах з великою кількістю пум, з більшою ймовірністю можуть бути заражені токсоплазмою.

Відео дня

Об'єднавши дані про зараження та польові спостереження, вони також виявили, що інфіковані вовки зі значно більшою ймовірністю стануть ватажками зграї. Заражені тварини також з більшою ймовірністю залишали свою зграю в молодшому віці і шукали нову територію або інші зграї. Аналогічна тенденція раніше була виявлена у гризунів.

Це дослідження є одним з небагатьох, в яких вивчається токсоплазма в дикій природі. «Ми знаємо, що інфекція може змінити поведінку тварин, але дуже важко задокументувати це у популяціях диких звірів, — каже Мегган Крафт, еколог із хвороб диких тварин з Міннесотського університету. - Що чудово в цьому дослідженні, так це те, що воно використовує приголомшливе довгострокове дослідження, щоб мати можливість точно простежити за впливом хвороби на поведінку тварини».

Дослідники наголошують на небезпеці цієї тенденції, оскільки заражені тварини переносять паразита на нові території. Це може зменшити і без того вразливу популяцію, оскільки токсоплазмоз небезпечний для вагітних самок та новонароджених вовченят.

Крім того, паразит, що надає сміливість, може зробити вовків менш обережними, а значить, вони частіше вплутуватимуться в ризиковані бійки з іншими хижаками, потраплятимуть під колеса автомобілів та ін.

Показати ще новини
Радіо NV
X