Точно були. Вчені знайшли сліди недавніх вивержень вулканів на Марсі

13 лютого 2019, 22:04

Нове дослідження американських учених припускає, що під південною полярною крижаною шапкою Марса є якесь підземне джерело тепла.

Таке джерело може бути результатом вулканічної активності на планеті, пише Science Daily.

Дослідження, опубліковане в минулому році в журналі Science, показало, що під південною полярною крижаною шапкою Марса присутня рідка вода. Тепер нове дослідження стверджує, що повинно існувати якийсь підземне джерело тепла, щоб рідка вода існувала під полярною крижаною шапкою.

Відео дня

Автори припускають, що під поверхнею Марса була порівняно недавня магматическая активність. Освіта магматичної камери протягом останніх кількох сотень тисяч років повинно було дати достатньо тепла для утворення рідкої води під кілометровим шаром льоду на полюсі планети. З іншого боку, автори дослідження стверджують, що якщо такої активності не було, то і озера рідкої води там немає.

Вчені підрахували, що для нагріву області під озером протягом останніх 300 тис. років в цьому регіоні повинна відбуватися вулканічна активність з накопиченням магми в підземній камері площею близько 10 км.

Потенційна присутність недавньої підземної вулканічної активності на Марсі підкреслює ідею про те, що Марс є активною планетою в геологічному сенсі.

Нове дослідження спрямоване на продовження дискусії про можливість використання рідкої води на Марсі. Присутність рідкої води на Червоній планеті має значення для потенційного знаходження життя за межами Землі і може також послужити ресурсом для майбутнього дослідження планети людиною.

"Ми думаємо, що якщо є якесь життя, воно, ймовірно, повинно бути захищеним в надрах від випромінювання. Якщо сьогодні як і раніше діють магматичні процеси, можливо, вони були більш поширені в недавньому минулому і могли б забезпечити більш широке плавлення частинок. Це може забезпечити більш сприятливе середовище для рідкої води і, отже, можливо, життя", - сказав Алі Брамсон, науковий співробітник в Місячній і Планетарній Лабораторії в Університеті Арізони і один з провідних авторів нової статті.

Ідея вулканічної активності на Марсі не нова - існує безліч доказів вулканізму на поверхні планети. Але більшість вулканічних об'єктів на Марсі були активні мільйони років назад, що призвело вчених думки про те, що вулканічна активність під і над поверхнею планети давно припинилася. Нове дослідження, однак, передбачає, що підземна вулканічна діяльність була порівняно недавно.

"Це буде означати, що сьогодні всередині Марса триває формування магматичних вогнищ, і це не просто холодне, мертве місце", - сказав Брамсон.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X