Як у серіалі та відеогрі The Last of Us. Чи можлива глобальна пандемія через мутуючі грибки

The Last of Us (Фото:Liane Hentscher/HBO)
Днями відбувся реліз серіалу Одні з нас за однойменною відеогрою у жанрі постапокаліпсису. Що говорять наукові дані про повторення цього сюжету у реальному житті?
Небезпечна мутація грибка кордіцепс, яка перетворює заражених на зомбі, лежить у основі серії ігор та нового серіалу The Last of Us.
Подібні ідеї поширені у масовій культурі, але саме творці дилогії Одні з нас змогли практично ідеально показати, як виглядатиме постапокаліптичний світ у таких умовах.
З початку 2020-го дискусії про катастрофічну пандемію стали значно актуальнішими. Тому вчені обговорювали, зокрема, і можливість масового зараження людей потенційно небезпечними видами грибків.
Наприклад, наприкінці 2022-го ВООЗ опублікувала перший у світі перелік небезпечних для здоров’я грибків.
«Під час пандемії COVID-19 суттєво зросла кількість зареєстрованих випадків зараження інвазивними грибковими інфекціями серед пацієнтів лікарень. Оскільки грибки, що викликають поширені інфекційні захворювання (такі як кандидоз порожнини рота і вагінальна молочниця), набувають все більшої лікарської стійкості, зростає і ризик розвитку більш інвазивних форм інфекцій», 一 повідомлялося у звіті Організації.
Інші дослідження також підтверджують, що через кліматичні зміни в різних куточках планети з’являється все більше видів небезпечних грибків. Чи це означає, що сюжет The Last of Us може повторитися в реальному житті?