У тетріса виявили здатність пригнічувати бажання

18 серпня 2015, 17:50
Група психологів з Великобританії та Австралії виявила дивовижну здатність гри в тетріс

Дослідники встановили, що регулярна гра здатна знизити сильне бажання задовольнити базові фізіологічні потреби або зайнятися заняттями, що надають задоволення. Про це пише видання N+1.

Відео дня

В експерименті взяв участь 31 студент у віці від 18 до 27 років. Протягом тижня їх попросили регулярно носити з собою телефони та iPod. Сім разів на добу їм приходило повідомлення з проханням описати те, чого вони найбільше хочуть в даний момент і оцінити силу свого бажання за шкалою від 0 до 100 балів. З'ясувалося, що в 30% випадків найбільше студенти хотіли їсти або пити, в 21% випадків - вжити якісь психоактивні або наркотичні речовини, в ще 16% - зайнятися активністю, що приносить задоволення (зайнятися сексом, пограти у відеоігри або піти у спортзал). Також вчені просили повідомляти, чи вдалося задовольнити бажання, про яке піддослідні згадували раніше.

Протягом наступного тижня студентів розділили випадковим чином на дві групи. Люди з першої групи повинні були надсилати звіт відразу після отримання sms, потім 3 хвилини грати в тетріс на iPod, і після цього надсилати ще один звіт, зафіксувавши які-небудь зміни в змісті і силі своїх бажаннь. Виявилося, що навіть такі невеликі ігрові паузи здатні сильно вплинути на силу бажань випробовуваних, в середньому знизивши їх на 13,9%. Особливо виражений ефект був для психоактивних речовин.

Дослідники пояснюють такий вплив тетрісу тим, що він служить перешкодою уяві, яке відіграє активну роль у формуванні бажання. Крім того, гра приносить почуття задоволення за успішного проходження, яке замінює задоволення від вживання психоактивних речовин.

На думку вчених, тетріс і аналогічні комп'ютерні ігри можуть стати ефективним засобом для подолання синдрому психічної залежності у людей, у тому числі алкоголіків і наркоманів.

Раніше міжнародна група вчених з'ясувала, що гра на кольоровому тетрісі може запобігти проблемі посттравматичного стресового розладу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X