Дніпр широкий. Європейське космічне агентство опублікувало фото Києва з супутника

17 грудня 2020, 13:19
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Представники Європейського космічного агентства опублікували нове фото Києва з супутника з високою роздільною здатністю. На сайті агентства також представили коротку інформаційну пам’ятку про українську столицю і Київську область.

Кілька років тому Європейське космічне агентство (ESA) запустило місію Copernicus Sentinel-2, в межах якої кілька супутників здійснюють глобальний моніторинг навколишнього середовища.

Відео дня

Нещодавно один із супутників Sentinel-2 пролітав над Україною і зробив якісне фото Києва і Київської області за допомогою своєї камери високої роздільної здатності, яка знімає поверхню Землі у 13 спектральних діапазонах.

«Київ видно трохи нижче центру зображення, уздовж річки Дніпро на півночі центральної України. Місто займає загальну площу близько 840 кв. км, і в ньому проживає близько трьох мільйонів чоловік», - зазначено на сайті ESA.

esa.int
Фото: esa.int

Представники агентства також згадали, що Дніпро - це четверта за довжиною річка в Європі, після Волги, Дунаю і Уралу, а прямо над Києвом можна помітити величезне водосховище, яке використовується для зрошення посівів, виробництва гідроелектроенергії, а також промислового і суспільного споживання.

«Неоново-зелений колір на Київському водосховищі вказує на велику кількість водоростей», - пишуть представники ESA. «Водорості - це щільні шари мікроскопічних рослин, які зустрічаються на поверхні озер або інших водойм в умовах надлишку поживних речовин, від яких залежать водорості. Ці високі рівні поживних речовин часто викликані забрудненням людини, наприклад стічними водами або стоками добрив з сільського господарства».

Нагадаємо, на початку 2020 року зазначені супутника ESA Copernicus Sentinel-5P підтвердили, що пандемія COVID-19 і пов'язаний з нею карантин привели до різкого скорочення шкідливих викидів в атмосферу.

Зокрема, супутникові знімки показали різке зниження рівня концентрації оксиду азоту (NO2) над Парижем, Міланом і Римом у порівнянні з середніми концентраціями в березні 2019 року.

NO2 утворюється при спалюванні викопного палива (вугілля, нафта, газ) і перебуваэ у вихлопах автомобілів з ДВЗ.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X