У Марса їх навіть менше. Вчені виявили астероїд із трьома супутниками

16 лютого 2022, 13:52

Використовуючи приймач SPHERE, змонтований на Дуже Великому телескопі ( VLT) Європейської південної обсерваторії, астрономи відкрили третій супутник у астероїда Електра.

Це досить великий астероїд, що обертається навколо Сонця між орбітами Марса та Юпітера. Перші два супутники у нього відкрили кілька років тому.

Вперше виявлений 17 лютого 1873 астрономом з Лічфілдської обсерваторії Крістіаном Пітерсом ( 130), Електра є великим астероїдом головного пояса. Його діаметр становить 199 км, а розрахункова маса 7*10 в 18 ступеня кг.

Відео дня

Його перший супутник було відкрито у 2003 році групою астрономів під керівництвом доктора Вільяма Мерліна за допомогою телескопа Кек ІІ в обсерваторії Мауна-Кеа. Позначений як S/2003 ( 130) 1 або S1, він має діаметр 6 км і обертається на відстані 1300 км від батьківського астероїда з періодом 5,3 дні.

Другий супутник Електри, S/2014 ( 130) 1 або S2, був виявлений 6 грудня 2014 року дослідницької групи під керівництвом доктора Бін Янга за допомогою об'єкта SPHERE на Дуже Великому Телескопі. Його діаметр - близько 2 км, небесний камінь обертається навколо Електри кожні 1,2 дні на відстані 500 км.

« Ми знайшли новий супутник S/2014 ( 130) 2 або S3, що обертається навколо Електри, що зробило його третім супутником у цій системі», - сказав доктор Ентоні Бердеу з Національного інституту астрономічних досліджень Таїланду та Університету Чулалонгкорн та його колеги.

Використовуючи новий метод обробки даних та спеціальний алгоритм, автори проаналізували архівні дані 2014 року, отримані за допомогою інструменту SPHERE/IFS. Астрономи встановили, що період обертання супутника S3 становить 0,679 дні, велика піввісь його орбіти дорівнює 344 км, а діаметр – 1,6 км.

"Залишається багато невизначеностей щодо орбіти S3", - додали вони.

Раніше НВ писав, що астероїди, вперше виявлені в 2019 році, за кілька років привернули увагу чеських астрономів через подібність орбіт. Вчені з'ясували, що це — пара, яка виникла лише 300 ро.

Відкриття може більше розповісти нам про те, як руйнуються небесні тіла, наголосили автори дослідження.

« Дуже цікаво знайти таку молоду пару астероїдів, яка утворилася лише близько 300 років тому, що було схоже на нинішній ранок — тобто навіть не вчорашній день — в астрономічних масштабах часу», — зазначив астроном Петро Фатка з Астрономічного інституту Чеської академії наук.

Подвійні астероїди не є чимось незвичним. Але механізми їхнього утворення вивчені недостатньо, тому вчені провели додаткові спостереження, щоб спробувати дізнатися більше. Вони використовували кілька різних телескопів, щоб зробити знімки пари, і вивчили слабко відбите сонячне світло, яке відбивається від їхніх поверхонь.

Показати ще новини
Радіо NV
X