Супутник Trace Gas Orbiter почав пошук слідів життя на Марсі

28 квітня 2018, 20:42

Сенсори космічного апарату Trace Gas Orbiter, який перебуває на орбіті Марса, почали виміри метану в атмосфері планети. Це дослідження, як очікується, допоможе вирішити головну загадку Марса - чи вироблявся метан живими організмами. Результат буде готовий протягом кількох місяців, повідомляє The Guardian.

На Землі метан виробляється головним чином живими організмами. Але цей газ може виникати і внаслідок геологічних процесів.

Якщо вчені виявлять, що сліди метану перемішані зі складнішими органічними молекулами, це означатиме, що метан на Марсі має біологічне походження - тобто його або виробляли в минулому, або продовжують виробляти зараз якісь форми життя.

Відео дня

Якщо ж метан перебуває у суміші з такими газами, як діоксид сірки, то це вказуватиме на його геологічне походження.

[see_also]

Астрономи назвали причину аварії марсіанського зонда Schiaparelli

[/see_also]

"Якщо ми все ж визначимо, що метан виробляється в результаті геохімічних процесів на Марсі, ми принаймні знатимемо, що під поверхостью планети має бути вода в рідкому стані. З огляду на, що вода необхідна для життя, це будуть хороші новини для тих, хто сподівається знайти життя на Марсі", - зазначив фахівець Європейського космічного агентства Марк Маккафрін.

Штучний марсіанський супутник Trace Gas Orbiter було запущено 14 березня 2016 року. Його створили за програмою ЕкзоМарс, основною метою якої є пошук доказів існування життя на Марсі.

Показати ще новини
Радіо NV
X