Студент із Великобританії вирахував вартість думки

14 серпня 2015, 17:28
Студент з Університету Лестера визначив, що людина мислить з тією самою швидкістю, що й говорить, і підрахував кількість споживаної на процес мислення енергії

Ґрунтуючись на отриманих даних, молодий дослідник встановив, що 3 години 7 хвилин і 30 секунд мислення будуть коштувати 1 пенні (1,5 цента), повідомляє видання N+1.

Вважається, що мозок споживає близько 20% всієї витраченої людським організмом енергії. Студент Озаренкго Увуігбе прийняв за основу своїх розрахунків, що в цілому організм споживає 100 Вт енергії на годину. Це означає, що мозок споживає приблизно 20 Вт на годину.

Відео дня

Далі Увуігбе зробив розрахунок. У Великобританії вартість кіловат-години становить 16 пенсів. Звідси випливає, що якщо 20 Вт на годину це 1/50 кіловат-години, а за один пенні ми можемо купити 1/16 кіловат-години, то (1/16)/(1/50) дасть нам 3,125 годин мислення за один пенні.

Ідеї вимірювати вартість думки посприяла англійська приказка a penny for one's thoughts (один пенні за чиї-небудь думки), яка використовується, коли хто-небудь бачить іншу людину глибоко замисленою і йому цікаво, про що вона так старанно розмірковує.

Як зазначає видання, оцінки енергетичних витрат людини на добу дуже різняться. Вони залежать від статі, способу життя і маси тіла. Для чоловіків вони складають від 2000 до 3000 кілокалорій. Для жінок - від 1600 до 2400. Отже, споживання енергії людиною знаходиться в діапазоні від 78 до 145 Вт на годину.

Студент розуміє, що його обчислення недосконалі. Проте один з університетських викладачів вважає, що хоч це дослідження і курйозне, подібна робота дає студентам цінний досвід, який допомагає перенести абстрактні теоретичні ідеї у практичний контекст.

Раніше дослідники виявили зв'язок між музичними смаками і типами мислення, що може в майбутньому допомогти потоковим аудіосервісам якісніше підбирати рекомендації користувачам.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X