Стівен Хокінг виклав свою дисертацію у відкритий доступ

23 жовтня 2017, 14:54
Знаменитий фізик і популяризатор науки Стівен Хокінг відкрив доступ до своєї докторської дисертації про всесвіти, які розширюються

Текст доступний на сайті архіву Кембриджського університету, повідомляє Mashable.

"Роблячи мою кандидатську дисертацію відкритою, я сподіваюся надихнути людей по всьому світу, щоб вони подивилися на зірки, а не вниз на ноги. Щоб вони поставити собі питання про наше місце у Всесвіті і спробували розібратися в космосі", - йдеться в заяві Хокінга.

Відео дня

У своїй дисертації "Властивість всесвітів, що розширюються" Хокінг розглядав наслідки розширення Всесвіту, теорії гравітації, припущення про причини утворення галактик і довів неминучість сингулярності в космологічних моделях.

За повідомленням співробітників архіву, дисертація була однією з найбільш затребуваних робіт для розміщення у відкритому доступі, на неї надходили сотні запитів. В останні місяці сотні читачів зробили запити, щоб завантажити тези роботи Хокінга.

"Будь-хто, в будь-якому місці в світі повинен мати вільний, безперешкодний доступ не тільки до моїх досліджень, але і до досліджень кожного великого і допитливого розуму по всьому спектру людського розуміння", - сказав Хокінг.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X