Стеж за плазмою. Фізики знайшли несподіваний спосіб дізнатися, як з’явився Всесвіт

Гравітаційні хвилі допоможуть нам більше дізнатися про еволюцію Всесвіту (Фото:NASA/ESA/THE HUBBLE HERITAGE TEAM)
Команда фізиків знайшли новий спосіб дослідження гравітаційних хвиль, які можуть розкрити загадки еволюції Всесвіту.
Як з’явився Всесвіт?
Дослідники по-різному підходять до пошуків відповіді на це питання. Вчені досліджують та моделюють розширення Всесвіту та як змінювалась його структура із плином часу; інші вивчають зірки та галактики у надії знайти ті з них, які виникли одними із найперших. Нещодавно NV також писав про цікаве дослідження данських вчених, які вивчали кварк-глюонну плазму — найпершу матерію, яка з’явилася після Великого вибуху.
Саме теорія Великого вибуху є найпопулярнішою та відносно загальноприйнятою серед вчених. Згідно з цією концепцією, початковою точкою нашого світу є сингулярність — це такий стан Всесвіту, коли буквально вся матерія та енергія були стиснуті в єдину точку, що характеризується нескінченною щільністю й температурою речовини.
Сам Великий вибух — це не вибух у класичному розумінні цього слова. Правильніше буде назвати це одномоментним та синхронним розширенням простору у всі сторони, яке відбувається от уже приблизно 13,7 млрд років.
Проте існують різноманітні альтернативні теорії зародження та еволюції Всесвіту — саме тому це питання вважається однією з головних проблем сучасної космології. Так, наприклад, все більш популярною стають такі концепції, які припускають, що наш світ існує нескінченно, а Великий вибух — це лише початок «сучасного стану» Всесвіту, який ми можемо простежити. Все, що було до нього, залишається недоступним для нас і, найімовірніше, таким і залишиться.
Детальніше про подібні теорії пропонуємо вам почитати тут і тут.