2600 років. Єгипетський фермер випадково виявив стелу з описом подвигів фараона

24 червня 2021, 17:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фермер, який живе недалеко від єгипетського міста Ісмаїлії, виявив стелу, споруджену фараоном Апрієсом, який правив приблизно з 589 р до н.е. по 570 р до н.е.

Вік кам’яного пам’ятника становить близько 2600 років, повідомляє міністерство старожитностей Єгипту.

Фермер знайшов цю древню плиту з піщанику, коли готував землю до обробітку, приблизно в 100 км на північний схід від Каїра. Потім він зв’язався з поліцією по туризму та старожитностям з приводу відкриття, йдеться в заяві міністерства. Стела має довжину 230 см, ширину 103 см і товщину 45 см.

Відео дня

У заяві говориться, що на вершині стели вирізаний крилатий сонячний диск (диск, який іноді асоціювався з богом сонця Ра) з картушем фараона Апрієса, з 15 рядками ієрогліфічного письма під ним. Апрієс, також відомий як Вахібре Хаібре, керував під час 26-ї династії Єгипту (з 688 р. до н.е. до 525 р. до н.е.), коли Єгипет був незалежним і його столиця часто розташовувалася в Саїсі на півночі Єгипту.

Ведуться роботи по перекладу стели. Мостафа Вазірі, генеральний секретар Вищої ради старожитностей, сказав, що стела, схоже, пов’язана з військовою кампанією, яку Апрієс здійснив на схід від Єгипту.

Давньогрецький історик Геродот стверджував, що Апрієс вів війну проти фінікійців, в результаті якої загинуло безліч єгипетських солдатів і була спровокована громадянська війна в Єгипті, яка зрештою привела до того, що Апрієс був убитий і замінений фараоном, на ім'я Амасис.

Неясно, чи проллє ця стела нове світло на ці події.

Раніше НВ писав, що неподалік від Каїра виявили понад сто поховань, вік деяких з яких становить понад 8 тис. років — тобто вони старше знаменитих пірамід.

Єгипетські археологи розкопали 110 поховань на давньому цвинтарі в провінції дельти Нілу, повідомило 27 квітня місцеве міністерство туризму і старожитностей.

За повідомленням міністерства, могили, в деяких з яких є людські рештки, були виявлені на археологічній ділянці Кум-ель-Хулган в провінції Дакалія, приблизно в 150 км на північний схід від Каїра.

У їх числі 68 овальних гробниць, що відносяться до додинастичного періоду, який охопив період з 6000 по 3150 рік до нашої ери, повідомило міністерство. Більшість похованих лежать на лівому боці головою на захід.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X