Майже 1800 років. У Хорватії на будівництві знайшли античну статую Венери

18 січня, 22:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
1800-річна статуя римської богині Венери (Фото:Smiljan Gluščević)

1800-річна статуя римської богині Венери (Фото:Smiljan Gluščević)

На місці будівництва майбутнього готелю в центрі хорватського міста Задар було знайдено статую римської богині Венери, висотою близько метра.

Статуя збереглася від колін до грудей, вона виготовлена з мармуру, а її вік становить близько 1800 років, повідомляють місцеві ЗМІ.

«Академік Ненад Камбі, наш найбільший знавець давнини, вважає, що це, швидше за все, статуя богині Венери. Її повна висота була близько двох метрів, і вона, ймовірно, знаходилася на постаменті в атріумі цієї стародавньої міської вілли, де ми зараз», — сказав в інтерв'ю Смілян Глущевич, колишній директор Археологічного музею в Задарі, фахівець з давнини і один із найбільш відомих підводних дослідників Хорватії.

Відео дня

Статую римської богині краси, любові, родючості та сексуальності було знайдено на глибині близько двох метрів, а в безпосередній близькості було виявлено кам'яні фрагменти, швидше за все, постаменту.

"Такі зразки стародавньої пластики дуже рідкісні в нашій країні. Однак подібний залишок статуї Венери існує в Археологічному музеї в Спліті», — сказав академік Камбі, а Глущевич додав: «Ми знайшли дорогоцінну та рідкісну статую, про яку буде відомо більше після її очищення та консервації».

Щойно Венеру витягли із землі, археологам стало зрозуміло, що вони виявили «сенсацію». ЇЇ одразу відокремили від інших артефактів та передали до сховища Музею Вітчизни у Біограді-на-Мору.

Смільян Глущевич зазначає, що статуя є привабливою і має кілька незвичайних деталей.

"На лівій нозі відламана частина чиєїсь руки, на правому стегні ніби чиїсь відбитки пальців. Деякі "відбитки" також видно біля паху і на частини тіла нижче за груди... Академік Камбі вважає, що частина руки на лівій нозі, найімовірніше, належить богу Меркурію, з яким часто асоціюється Венера. Все це, наголошую, попередні відомості, але це, безперечно, особлива знахідка», — сказав Глущевич.

Іншими цікавими артефактами є фрагменти стародавньої та візантійської кераміки, які, ймовірно, потрапили сюди між четвертим та шостим століттями. Також було знайдено фрагменти розкішного посуду з Північної Африки, які можуть бути датовані четвертим та п'ятим століттями відповідно.

Якщо власники отримають дозволи, ці артефакти можна буде побачити у вітринах майбутнього готелю. Остаточне слово буде за реставраторами, які після археологічного звіту визначать умови охорони місця та будівництва для інвесторів.

"Ми, археологи, завжди хотіли б, щоб все було видно, але ми знаємо, що це неможливо, особливо в таких містах, як Задар, де археологічні розкопки є на кожному сантиметрі землі", - сказав Смілян Глущевич.

Раніше НВ писав, що влітку 2021 року після двох місяців археологічних робіт було завершено дослідження стародавніх могил у саду палацу Радошевичів у місті Хвар на однойменному хорватському острові.

Дослідження, яке було пов'язане з будівництвом нової міської бібліотеки та читального залу Хвара, призвело до вражаючого відкриття.

За попередніми даними, було виявлено некрополь пізньої античності другої половини IV - початку V століття, а також східна гілка валів пізньоантичного городища з міською брамою. На площі 65 квадратних метрів виявлено 20 могил із остеологічними останками 32 людей.

Там були знайдені прості гробниці у глиняному посуді, гробниці в амфорах, гробниці з черепиці, а також одна кам'яна гробниця, в якій було знайдено 12 скелетів. Більшість гробниць було прикрашено одним або декількома керамічними глечиками та лампами, скляними пляшками та посудинами, грошима та іншим начинням.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X