З будинком замість голови. У Китаї знайшли гігантську статую Будди — фото

16 грудня 2020, 11:20

10-метрова статуя Будди без голови, вбудована в скелю, була знайдена між в районі Наньань китайського міста Чунцин. Вона використовувалася для підтримки багатоповерхового житлового будинку.


Місцеві експерти запевняють, що монумент відноситься до часу правління династії Цин, хоча точна дата його створення невідома.

Відділ культурної спадщини району Наньань попросить експертів вивчити скульптуру і оцінити можливості її збереження. Представник організації повідомив місцевим ЗМІ, що «на даному етапі ми не можемо дати професійний висновок» про місце скульптури в історії.

Відео дня

Два житлових будинки були побудовані в 1990 році після знесення храму на тому ж місці, а скульптура була виявлена під час вирубки листя в цьому районі.

Більшість жителів двох будинків, прилеглих до скульптури, мабуть, не підозрювали про її наявності, хоча одна жінка на прізвище Чжен, яка прожила тут кілька десятиліть, сказала, що пам'ятає будівництво скульптури. Вона сказала: «Будівництво скульптури було зупинено після заснування Китайської Народної Республіки в 1949 році».

Реліквія зображує Будду в сидячому положенні з двома руками, що тримають круглий камінь перед своїм животом. Його ліва нога і зап'ястя серйозно пошкоджені. Однак загадка місцезнаходження голови скульптури залишається нерозгаданою.

Раніше НВ писав, що китайські археологи під час проведення розкопок на північному заході Китаю виявили добре збережені залишки багатоповерхового палацу епохи династії Тан. Руїни датуються 618-907 роками нашої ери.

На думку археологів, це був палац Хуацін - один з головних імператорських палаців на горі Лішань в Сіані, древный столиці Китаю і нинішный столиці провінції Шеньсі. Розкопки на цьому місці ведуться з 2018 року. За цей час вдалося не просто розкопати більшу частину палацу, а й частково відтворити його архітектуру.

Залишки палацу знаходяться на археологічному ділянці Чаоюань. Вони являють собою групу споруд, що понад тисячу років тому виглядали куди більш велично.

«Археологічні розкопки підтвердили, що це єдиний відкритий на сьогодні багатоповерховий будинок епохи династії Тан, побудований з використанням кращих будівельних технологій того часу», - сказав Сін Пула, дослідник інституту археології Шеньсі, учасник розкопок.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X