Сховали в кухоль. У польській церкви знайшли скарб із тисячі старовинних монет

12 серпня 2019, 08:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Археологи Гданського університету виявили близько 1000 монет під церквою апостола Андрія Первозванного в Барчево на північному сході Польщі.

Монети були знайдені всередині і навколо глазурованого керамічного кухля, під північно-західним кутом вівтаря, пише The History Blog .

В основному це виявилися польські монети номіналом в один, півтора, три і шість грошів. Вони прикрашені портретом короля Сигізмунда III Васи, який правив з 1587 по 1632 роки. У кухлі також перебували литовські монети і прусські шилінги, випущені для принца Георга Вільгельма Гогенцоллерна, який був феодалом Польщі.

Відео дня

На багатьох монетах є сліди того, що вони перебували в обігу протягом тривалого часу. У одній з монет помітили отвір, яке показувало, що її можна було носити на шиї.

Починаючи з 14 століття Барчево, тоді відоме як Вартберг, знаходилося на території Пруссії. Вартберг отримав права міста 4 липня 1364 року, це було єдине з подібних міст в Пруссії з явно зарезервованою площею для монастиря. Францисканський монастир мав центральне значення для міста в політичному і економічному відношенні. Церква Святого апостола Андрія була побудована поруч з монастирем, щоб служити церквою для ченців.

В 1466 Барчево увійшло до складу Королівства Польського за умовами Другого Тернового Миру, але він знаходився всередині кордонів Королівської Пруссії. Його автономія ослабла, коли він приєднався до Речі Посполитої в 1569 році. Він згорів двічі менше ніж за п'ять років (1594, 1596) і був окупований Бранденбурзькою армією в середині 17 століття.

Тому в ті часи монастирська церква була найбезпечнішим місцем у місті. Археологи вважають, що монети були заховані під підлогою самими ченцями з невідомих причин.

Раніше НВ повідомляло, що в центрі французького міста знайшли скарб 15 століття. Археологи Національного інституту INRAP оглядали місце біля абатства Сен-Беніну в Діжоні, коли виявили 34 золотих і срібних монети, заховані в підлозі кам'яного будинку. Вони були поміщені в невелику бронзову коробку, яка збереглася лише частково через пошкодження в 20 столітті. Також в коробці був кулон з зелено-білою емаллю з золота. Корозія об'єднала монети в один злиток.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X