Сходили в баню. Археологи виявили золоте намисто, яке було загублене 1600 років тому

4 серпня 2021, 08:06

Золотий ланцюжок з трьома намистинами було виявлено в римських лазнях в Національному археологічному заповіднику Деултум на південному сході Болгарії.

Ланцюг зламаний, і спочатку на ньому могло бути більше намистин, впевнені вчені.

Заснований в 69 році нашої ери імператором Веспасіаном для ветеранів Легіону Августа, Деултум був другою римською колонією на Балканському півострові і першим римським містом на території сучасної Болгарії. Він був стратегічно розташований на великій річці з виходом до Чорного моря в стародавньому фракійському місті Девельт.

Відео дня

Портове місто процвітало завдяки торгівлі і видобутку міді, перетворившись на велике, добре сплановане місто з численними храмами, громадськими будівлями, амфітеатром і великими громадськими лазнями.

Намисто було виявлено в одній з кімнат громадських лазень древнього міста. Ще один важливий скарб було виявлено в сусідній кімнаті: сережка II століття з крихітними скляними кульками на кінці трьох золотих кулонів.

Сережки дуже схожі на ті, які носила елегантна жінка на одному з фаюмських портретів. Проте вони не пов’язані між собою, не є частиною розкиданого скарбу і не належать тій самій людині. Судячи з усього, деякі елегантно одягнені жінки просто забули свої прикраси в громадських лазнях майже два тисячоліття тому.

Намисто було в обпеченому шарі V століття, тому є ймовірність, що самі громадські лазні могла охопити пожежа.

Золоті прикраси, виявлені в лазнях, свідчать про багатство міста і його сталі торгові відносини з іншими частинами Римської імперії. Жінки на території нинішньої Болгарії в ті часи носили ті самі модні аксесуари, що і жінки в римському Єгипті та Італії.

Раніше НВ писав, що археологи виявили фундамент стіни, що охоплює територію площею 1000 квадратних метрів біля мису Чіроза на південному чорноморському узбережжі Болгарії.

Також вчені розкопали фундамент великої масивної двоелементної вежі, розташованої в найвищій частині мису.

Перед цими спорудами досліджені окремі ділянки рову шириною до трьох метрів, що збереглися на глибині до двох метрів від сучасного рельєфу. Рів, ймовірно, виконував захисні функції, але не виключено, що він мав і ритуальне значення.

Були знайдені сотні керамічних фрагментів місцевого фракійського глиняного посуду, а також імпортні, виготовлені здебільшого в майстернях в Малій Азії біля стародавнього Пергама.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X