Майже чисте золото. Археологи виявили 3000-річну маску на південному заході Китаю
У китайському районі Саньсіндуі в провінції Сичуань археологи знайшли унікальну маску та інші предмети віком близько трьох тисяч років.
Церемоніальна маска важить близько 280 грамів і, за оцінками, зроблена з золота на 84%, відзначили в Управлінні національної культурної спадщини Китаю.
Знахідки були зроблені в руїнах стародавнього міста Саньсіндуі, в районі площею 4,6 квадратних миль за межами столиці провінції Ченду. Крім золотої маски, археологи виявили бронзу, золоту фольгу і артефакти зі слонової кістки, нефриту і кістки.
У шести церемоніальних ямах, найбільша з яких має площу 19 квадратних метрів, також були виявлені ще не розкритий дерев’яний ящик і бронзовий посуд з орнаментом у вигляді сови.
Більш 50 000 стародавніх артефактів було знайдено в Саньсіндуі з 1920-х років, коли місцевий фермер випадково натрапив на кілька реліквій на цьому місці. Головний прорив стався в 1986 році, коли були виявлені дві церемоніальні ями, що містять більше 1000 предметів, включаючи ретельно продумані і добре збережені бронзові маски.
Після довгої перерви в розкопках в кінці 2019 року була виявлена третя яма, що привело до виявлення ще п’яти в минулому році. Експерти вважають, що ями використовувалися для жертвопринесень, що пояснює, чому багато з предметів були ритуально спалені.
Вважається, що Саньсіндуі знаходився в центрі держави Шу, про яку історики знають відносно мало через мізерні письмові джерела. Місцевість зробила революцію в уявленнях експертів про те, як розвивалася цивілізація в стародавньому Китаї.
Зокрема, свідоцтва унікальної культури шу дозволяють припустити, що королівство розвивалося незалежно від сусідніх спільнот в долині Жовтої ріки, яка традиційно вважалася колискою китайської цивілізації.
Заступник директора Управління національної культурної спадщини Сун Сіньчан сказав державному агентству Сіньхуа, що останні знахідки «збагачують і поглиблюють наше розуміння культури Саньсіндуі».
Раніше НВ писав, що археологи в провінції Хенань в центральному Китаї виявили осколки кам’янох посудини віком 1840 років, що допомогло знайти місцезнаходження гробниці імператора династії Східна Хань.
Руїни мавзолею знаходяться недалеко від села Байкаопо в районі Ібінь міста Лоян. Археологи припускали, що мавзолей належав імператору Лю Чжи, але у них не було доказів, що підтверджують це, повідомляють китайські ЗМІ.
Згідно з останніми розкопкам, на посудині висотою 25 см і діаметром 80 см був виявлений рік виготовлення — третій рік династії Гуанхе, або 180 рік нашої ери.
Ван Сяньци, молодший науковий співробітник Інституту культурних реліквій і археології міста Лоян, сказав, що Гуанхе був титулом правління наступника Лю Чжи, Лю Хуна, і кам’яна посудина була виготовлена, коли Лю Хун будував мавзолей для Лю Чжи.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.