Добре сховалася. На півдні Мексики знайшли величезну споруду племені майя

4 червня 2020, 08:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На південному краю Мексики була виявлена гігантська пласка споруда довжиною майже в півтора кілометра.

Дослідники стверджують, що вона може являти собою найстаріший і найбільший пам’ятник стародавньої цивілізації майя з коли-небудь знайдених.

Місцевість, яка називається Aguada Fenix, розташована в штаті Табаско, біля підніжжя Мексиканської затоки. На ділянці Агуада-Фенікс вчені виявили штучну платформу розміром 1 413 метрів з півночі на південь і 399 метрів зі сходу на захід.

Відео дня

Споруда настільки велика для свого віку, що знахідка змушує археологів переглянути тимчасові рамки архітектурних можливостей майя. Дослідники оцінюють, що вона була створена між 1000 і 800 роком до н.е., але величезний розмір і розмах роблять будівлю несхожим на що-небудь з того ж періоду.

«Наскільки нам відомо, це найстаріша монументальна споруда, коли-небудь знайдена в районі проживання стародавніх майя, і найбільша за всю доіспанську історію регіону», — пояснюють дослідники на чолі з археологом Такеші Іноматой з Університету Арізони.

Ще більш вражає те, що ця величезна, невідома структура насправді «ховалася» на видноті протягом століть.

«Ця область розвинена. Це не джунглі, там живуть люди. Але ця ділянка не була відома, тому що вона така пласка і величезна. Вона просто виглядає як природний ландшафт», — говорить Іномата.

Незважаючи на непомітність Агуада Фенікс, платформа не змогла сховатися від нелюдських очей. Аерофотозйомка з використанням LIDAR виявила аномалію, а, точніше, надземну платформу довжиною 1413 метрів з півночі на південь і 399 метрів зі сходу на захід і висотою приблизно 15 метрів над навколишньою територією.

«Штучні плато можна охарактеризувати як горизонтальний монумент, який контрастує з вертикальними пірамідами», — пишуть автори.

Дев’ять широких дамб простягаються від платформи, яка також оточена безліччю дрібніших споруд, включаючи штучні водойми. Археологи планують продовжувати розкопки в районі Агуада-Фенікс, а також пошуки залишків житлових будівель за допомогою лідарної зйомки.

Додамо, в березні 2020 антрополог Чарльз Голден і його колеги знайшли давно втрачену столицю стародавнього королівства майя на задньому дворі ферми мексиканського скотаря.

Голден, у співпраці з біоархеологом Університету Брауна Ендрю Шерер і групою дослідників з Мексики, Канади і США, почали розкопки цього місця ще в червні 2018 року.

Серед їх знахідок — безліч пам’яток майя, на одній з яких є важливий напис, що описує ритуали, битви, міфічного водного змія і танець бога дощу. Вони також знайшли залишки пірамід, королівського палацу і майданчики для балу.

Голден і його колеги вважають, що археологічні розкопки, названі Лаканджа цельталь, були столицею королівства Сак-Ци, розташованого на території сучасного штату Чіапас на південному сході Мексики. Ймовірно, воно було заселене приблизно в 750 р до н.е., а потім розвивалося понад 1000 років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X