Сервіз в могилі. У гробницях на півночі Китаю виявили фарфор 900-річної давнини
Археологи оголосили, що вони знайшли понад 100 тендітних і добре збережених порцелянових предметів на сімейному кладовищі, якому 900 років, в провінції Шеньсі на північному заході Китаю.
Більше 60 предметів, включаючи чайні і винні сервізи, посуд і жертовні посудини, були визнані порцеляною стилю Яочжоу, одного з найвідоміших видів керамічних виробів династії Сун (960−1279), відзначили в інституті археології Шеньсі.
Дата їх виготовлення сходить до 1123 року.
У 2010 році дві з п’яти гробниць були пограбовані, але порцелянові вироби були знайдені ще в трьох гробницях. Вважається, що вони належали родині на прізвище Мен з династії Північна Сун (960−1127). Розташовані в районі Чан’ань міста Сіань, столиці провінції Шеньсі, гробниці були розкопані археологами в період з червня по жовтень 2020 року.
«Ці гробниці були перенесені з інших місць і спеціально побудовані для членів сімей, які померли в молодому віці», — сказав археолог Мяо Іфей, додавши, що власникам гробниць було 30 років або менше.
«Виявлення цієї сімейної гробниці і порцеляни послужить орієнтиром для майбутніх досліджень поховальних систем і похоронних предметів під час династії Північна Сун і може мати важливе значення для досліджень кераміки в країні», — сказав Ван Сяомен, заступник голови інституту.
Додамо, гончарні Яочжоу — одні з шести знаменитих центрів керамічного виробництва епохи Сун. Одним з найбільш характерних видів яочжоуської кераміки можна назвати «чайники навпаки», покриті глазур’ю і прикрашені багатим рельєфним декором. Кришка такого чайника представляє єдине ціле з корпусом, а вода заливається всередину через систему трубок з отвором в дні чайника.
Раніше НВ писав, що археологи недавно знайшли на північному заході Китаю справжні твори художника 8 століття Янь Чженьціна — одного з найбільших в історії країни майстрів каліграфії.
Безцінне відкриття китайські вчені зробили в ході розкопок древніх гробниць, які датуються періодом династій Сунь (581 — 681) і Тан (618−907 рр.), в селі Гундун.
«Не дивлячись на те, що ці пам’ятники культури серйозно постраждали від рук розкрадачів гробниць, археологи знайшли там мідні монети, керамічні поховальні статуетки, посуд та інші похоронні предмети», — повідомив науковий співробітник академії Чжан’ян Лічжен.
На основі знайдених кам’яних плит з вигравіруваними написами було виявлено, що три усипальниці належали знатному роду Юань. Зокрема, гробниця подружньої пари Юнь Дацяня і Ло Ваньшунь має 35,8 м в довжину і 9,5 м в глибину. Виявлені в ній написи та епітафія були ідентифіковані як роботи знаменитого каліграфа.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.