Трофеї стародавніх греків. В Італії знайшли два шоломи віком 2500 років

4 лютого 2022, 08:02

Археологи виявили два шоломи, які, ймовірно, виявилися трофеями у битві VI століття до н. е. між етрусками та грецькими колоністами.

Знахідку було зроблено під час розкопок акрополя міста Велія в регіоні Кампанья на південному заході Італії, де народився видатний грецький філософ Парменід, повідомляє видання ANSA.

Відео дня

Були виявлені стіни і залишки архаїчного храму, датованого шостим століттям до н. е. з розписною керамікою та зброєю, включаючи два шоломи, один з яких був етруським і, ймовірно, був узятий у ворогів у битві при Алалії на Корсіці.

Під час цієї битви грецькі колоністи були атаковані карфагенськими та етруськими кораблями, що призвело до стратегічної перемоги об'єднаних сил, оскільки греки евакуювалися з Корсики, яка була захоплена етрусками, тоді як Карфаген зберіг свою владу на Сардинії.

Два бронзові шоломи в хорошому стані, а також численні фрагменти зброї, включаючи щит, були виявлені в найглибшому археологічному шарі, що відноситься до заснування міста близько 538-535 років. до н. е.

Археологи знайшли розписну кераміку зі словом «священний», написаним на поверхні, що має означати вотивні дари, залишені в освяченому просторі. Поруч і були бронзові шоломи.

« ам'ять про криваву битву була ще дуже свіжа, настільки, що вони вирішили принести в жертву богині, щоб умилостивити її, зброю, яку вони відібрали у своїх ворогів-етрусків у тому епічному зіткненні на морі, яке фактично змінило баланс сил у Середземномор'ї», — наголосили археологи.

Наразі вивчення шоломів триває. Усередині них можуть бути виявлені написи, які допоможуть уточнити їхню історію та перевірити припущення вчених.

Генеральний директор італійських музеїв Массімо Осанна сказав, що це «Проливає нове світло на історію могутньої грецької колонії». Міністр культури Даріо Франческіні сказав, що знахідка наголошує «важливість продовження інвестицій у дослідження».

Раніше НВ писав, що археологи знайшли етруський напис усередині бронзового шолома віком 2400 років, який було виявлено 91 рік тому у гробниці у Вульчі в центральній Італії.

З усіх відомих етруських шоломів, знайдених з 6 по 3 століття до н. е., не більше дюжини з написами, а цей був захований на очах: виставлений на загальний огляд із 1935 року у Національному етруському музеї у Римі.

Виявлений в Гробниці LV невеликого некрополя Остерії на північ від Вульчі в 1930 році, бронзовий шолом можна датувати за його типологією і в порівнянні з іншими похоронними артефактами в багато обставленої гробниці серединою IV століття до нашої ери.

Шолом був повторно досліджений, щоб оцінити, наскільки він потребує реставрації. Потім його повністю оцифрували в рамках зусиль з оцифрування величезної скарбниці музею. Це дослідження вперше виявило наявність напису на внутрішній частині шолома.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X