Дистанційна робота. Археологи знайшли дещо незвичайне в покинутих поселеннях майя

19 жовтня 2022, 06:31
Індіанці майя працювали дистанційно ще до того, як це стало популярним (Фото:lenschanger/Depositphotos)

Індіанці майя працювали дистанційно ще до того, як це стало популярним (Фото:lenschanger/Depositphotos)

Розкопки в Белізі показали, що робота вдома — аж ніяк не інновація та не вимушений захід під час пандемії. Стародавні майя користувалися її перевагами на повну силу, облаштовуючи міні-солеварні поруч зі своїми житлами.

Під час вивчення поселення майя в районі Тааб-Нук-На, дослідники помітили дивні споруди, що примикають до будинків індіанців. Дослідження показало, що перед ними невеликі солеварні, які використовували індіанці, щоб виробляти сіль, не виходячи з дому.

Відео дня

Місцевість Тааб-Нук-На відома своїми покладами морської солі, тому немає нічого дивного, що тут процвітав її видобуток. Проте, на відміну багатьох інших племен, майя не будували великі солеварні, де б працювати великим дружним колективом. Вони вважали за краще варити сіль сім'ями, не залишаючи ділянки свого володіння.

Дослідники припускають, що одне поселення подібним кустарним способом могло виробляти близько тонни солі на тиждень, надлишки якої, найімовірніше, майя обмінювали на знаряддя праці, глиняний посуд та музичні інструменти в інших племен.

При цьому поселення індіанців не було великим – дослідники виявили сліди близько сотні стоянок. Причому вони, ймовірно, відносяться до різних періодів. З'ясувати це точніше поки що неможливо, оскільки поселення затоплене.

Археологи вважають, що робітники припинили виробництво солі в Тааб-Нук-На приблизно у 800 році

Показати ще новини
Радіо NV
X