Стали відомі подробиці про нову російську орбітальну станцію

24 січня 2018, 07:00

Російська орбітальна станція, яку можуть створити в разі припинення роботи МКС, буде складатися з п'яти модулів.

Про це повідомив журналістам у вівторок генеральний конструктор з пілотованих космічних систем і комплексів Євген Мікрін, передає РІА Новини.

"У разі прийняття рішення про припинення роботи МКС, може бути створена російська станція... Планується, що вона буде складатися з п'яти модулів", - сказав він на "Корольовських читаннях" в Москві.

Відео дня

Станція буде розрахована на екіпаж з трьох осіб. Маса станції має становити близько 60 тонн, тобто майже в 7 разів менше за МКС.

Основу станції мають скласти багатофункціональний лабораторний модуль (МЛМ) "Наука", науково-енергетичний модуль (НЕМ) і вузловий модуль "Причал". Їх планується відправити на орбіту і ввести до складу російського сегмента МКС до кінця 2019 року. Уже після припинення експлуатації МКС на їх основі можна буде створити російську орбітальну станцію.

"До модулів, що розробляються вперше, можна віднести шлюзовий і трансформований модулі. Зараз в РКК "Енергія" розгорнута робота з проектування трансформованих модулів, експериментально відпрацьовані склад і структура оболонки", - пояснив Євген Мікрін.

Уже зараз в РКК "Енергія" створено експериментальний зразок трансформованого модуля об'ємом 100 кубометрів. Шлюзовий модуль буде використовуватися для виходів екіпажу у відкритий космос.

Припинення роботи МКС планується в 2024 році. Способи завершення роботи станції і сходження її з орбіти ще не визначені. Також повідомлялося про переговори щодо продовження експлуатації МКС до 2028 року, однак про їх підсумки нічого не відомо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X