США пропонують створити "космічну дорожню поліцію"

25 липня 2016, 14:39
Збільшення числа комерційних супутників навколо Землі призведе до виникнення насиченого нерегульованого трафіку. У США звучать пропозиції заздалегідь зайнятися вирішенням майбутньої проблеми і створити службу, яка б регулювала рух супутників

Пропозицію щодо створення "космічної дорожньої поліції" вніс член конгресу США, республіканець Джим Бріденштайн. Він пропонує покласти цей обов'язок на Федеральне управління цивільної авіації США (FAA).

Відео дня

Бріденштайн вважає, що FAA повинна стежити за рухом комерційних супутників і попереджати операторів про можливі зіткнення. Управління також повинно мати повноваження, щоб змушувати операторів коригувати рух апаратів у разі необхідності.

До самих супутників також повинні пред'являтися вимоги: вони повинні мати можливість маневрування і оснащуватися обладнанням, необхідним для відстеження їх місцезнаходження.

"Оскільки космос стає все більш перевантаженим, і конкурентна боротьба за нього посилюється, є необхідність в агентстві з чіткими повноваженнями, яке могло б змусити кого-небудь маневрувати", - говорить Бріденштайн.

За останні п'ять років кількість працюючих супутників зросла на 40%. В даний час близько 1400 обертаються навколо Землі. Передбачається, що їх кількість може зрости в два рази за наступні п'ять років, оскільки розвиток технологій дозволилв робити більш компактні і доступні супутники.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X