Справжня хімія. Вчені знайшли причину алкоголізму

10 березня 2017, 09:28
Алкоголізм може бути зумовлений дисбалансом у роботі нейромедіатора дофаміну, який виробляється в головному мозку

Таких висновків дійшли вчені з нижегородського Інституту прикладної фізики РАН спільно з колегами з Франції та США, пише RT.

Алкоголь здатний порушувати баланс і властивості нейронів, що виробляють гормон радості — дофамін. Утворення великої кількості дофаміну формує закріплення тих або інших звичок. Зокрема, внаслідок цього в мозку може закріплюватися потяг до вживання спиртного.

Відео дня

У непитущої людини в організмі знаходиться близько 20 тисяч нейронів, що виробляють дофамін, який передає в мозок сигнал важливості стимулу або ж сигнал помилки. Щоб людина могла правильно поводитись і приймати розумні рішення, повинен підтримуватися певний баланс цих сигналів, але під впливом алкоголю він порушується.

"Спиртне змінює як активність нейронів префронтальної кори, так і властивості самих дофамінергічних нейронів. Стимул, пов'язаний з алкоголем, передається дофамінергічними нейронами як такий, що має мотиваційну і поведінкову важливість, незалежно від того, чи збігається він з очікуваним результатом чи ні, в той час як без алкоголю ці нейрони передавали б якусь міру відповідності між очікуваним і отриманим підкріпленням", — йдеться в тексті дослідження.

Таким чином, під впливом алкоголю дофамін впливає на центр задоволення в мозку, викликаючи почуття передчуття насолоди від можливості випити спиртне і саму насолоду від процесу. Далі дофамін підкріплює звичку випивати, що сприяє повторюваності цієї дії.

За словами вчених, це дослідження — ще один крок на шляху до можливості лікування алкоголізму.

Показати ще новини
Радіо НВ
X