Ідеали радикалів. Як американський історик розвінчав міф про героїчну Спарту - фото
НВ Преміум

Ідеали радикалів. Як американський історик розвінчав міф про героїчну Спарту

5 квітня 2020, 07:00

Прийнято вважати, що спартанці - це одні з найбільш відважних воїнів, які існували в історії, але чи так це насправді?

Американський історик та письменник розповів у своєму свіжому інтерв'ю, що не так з образом воїнів-спартанців, і пояснив чому цей образ сьогодні експлуатують праворадикальні політичні сили.

Відео дня

Б ільшість сучасних людей при згадці слова «спартанець» представляють напівголого Джерарда Батлера, який зіграв царя Леоніда в художньому фільмі «300 спартанців».

І це ще не найгірше спотворення історії, адже реальні воїни-спартанці існували близько 2500 років тому, і фільм американського режисера Зака Снайдера так чи інакше переказує суть подій в ущелині Фермопіли під час греко-перської війни.

Саме завдяки цьому бою багато хто з нас знає про мужніх воїнів-спартанців, які скидали слабких дітей зі скелі, давали підлітків на розтерзання вовкам і єдиною професією яких була військова справа.

Звичайно, багато з цих міфів представляють тільки красиву історію про стародавню Спарту і не завжди мають багато спільного з реальністю.

Деякі історики сьогодні взагалі намагаються деконструювати образ спартанців і кажуть, що він шкодить сучасному суспільству, оскільки його експлуатують праворадикальні політичні сили. Один з таких істориків - американець Майк Коул, який працює над другим томом своєї книги про альтернативний погляд на Спарту.

У недавньому інтерв'ю Коул пояснив, що не так зі спартанцями, і чому насправді вони не були такими, якими їх уявляють.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X