Унікальний кадр. Зонд Solar Orbiter сфотографував найпотужніший сонячний викид

21 лютого, 12:33
Solar Orbiter зняв сонячний протуберанець (Фото:ESO)

Solar Orbiter зняв сонячний протуберанець (Фото:ESO)

Космічний апарат ESA/NASA Solar Orbiter відобразив найбільше з вивержень сонячного протуберанця, що коли-небудь спостерігалися, на одному кадрі з повним сонячним диском.

Цей викид сонячної плазми не був спрямований на Землю і не загрожує засобам зв'язку на планеті, наголосили астрономи.

Сонячні протуберанці є великими структурами із заплутаних силових ліній магнітного поля, які утримують щільні скупчення сонячної плазми у підвішеному стані над поверхнею Сонця, іноді набуваючи форми дугоподібних петель.

Відео дня

Вони часто пов'язані з викидами корональної маси, які, якщо вони спрямовані на Землю, можуть завдати шкоди нашим технологіям та повсякденному життю.

Ця остання подія сталася 15 лютого і поширилася на мільйони кілометрів. Викид корональної маси не був направлений на Землю. На сонячному диску, зверненому до космічного корабля, який наближається до лінії Земля-Сонце, немає ознак виверження, що означає, що воно мало статися з боку Сонця, зверненого від нас.

Зображення було отримано за допомогою пристрою формування повного сонця (FSI) пристрою формування зображень в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні (EUI) на Solar Orbiter.

FSI призначений для спостереження за повним сонячним диском навіть під час близьких проходів біля Сонця, наприклад, під час майбутнього проходження перигелію наступного місяця. При максимальному зближенні 26 березня, коли космічний корабель пройде від зірки з відривом приблизно 0,3 разу більше відстані між Сонцем і Землею, Сонце заповнить набагато більшу частину зору телескопа.

В даний час навколо диска все ще залишається достатньо «поля огляду», що дозволяє FSI захоплювати чудові деталі на відстані приблизно 3,5 млн км, що еквівалентно п'ятикратному радіусу Сонця.

Інші космічні місії також спостерігали за цією подією, у тому числі NASA Parker Solar Probe. На наступному тижні Solar Orbiter та Parker Solar Probe проведуть спеціальні спільні спостереження під час проходження перигелію Паркера.

Навіть космічні апарати, не призначені для вивчення Сонця, відчули цей вибух — місія ESA/JAXA BepiColombo, яка зараз знаходиться поблизу Меркурія, виявила значне збільшення показань електронів, протонів і важких іонів за допомогою свого радіаційного монітора.

Раніше НВ писав, що обсерваторія сонячної динаміки NASA, яка спостерігає за Сонцем, зробила знімок сонячного спалаху середнього рівня 20 січня 2022 року.

Сплеск електромагнітної енергії можна було побачити у двох Gif-анімаціях.

Спалахи та сонячні виверження можуть впливати на радіозв'язок, електричні мережі, навігаційні сигнали та становити небезпеку для космічних кораблів та астронавтів. Цей спалах був класифікований як спалах класу M5.5.

Показати ще новини
Радіо НВ
X