SpaceX відправила в космос телескоп TESS для пошуку екзопланет

19 квітня 2018, 14:24

У четвер, 19 квітня, компанія SpaceX провела успішний запуск з космодрому на мисі Канаверал ракети-носія Falcon 9 із супутником TESS для NASA.

Апарат призначений для пошуку подібних до Землі планет за межами Сонячної системи, повідомляє CNBC.

Запуск ракети Falcon 9 пройшов штатно. Приблизно через 50 хвилин апарат TESS вийшов на задану орбіту. В рамках дворічної місії апарат, який отримав прізвисько "мисливець за планетами", буде займатися вивченням понад 200 тисяч зірок, біля яких, за допомогою транзитного методу виявлення, буде проводити пошук нових екзопланет.

Відео дня

"Успішне виведення TESS на високу еліптичну орбіту підтверджено", - відзначили в SpaceX.

TESS має чотири телескопа з матрицями роздільною здатністю 16,8 мегапікселів, що працюють в спектральному діапазоні від 600 до 1000 нанометрів. Телескоп буде працювати на орбіті з перігеєм 108 тисяч кілометрів і апогеєм 375 тисяч кілометрів. Кожні 13,7 днів TESS буде проходити точку максимального зближення із Землею і передавати на наземну станцію зібрані дані.

Завдання місії були сформульовані ще в 2006 році. У 2013 році в NASA відібрали проект місії для реалізації, вартість її складає $337 млн. TESS розглядається вченими як часткова заміна апарату Кеплер як головний інструмент для пошуку екзопланет.

Додамо, після запуску зонда TESS для пошуку екзопланет перший ступінь ракети-носія Falcon 9 зробив вдалу посадку на баржу в Атлантичному океані. Таким чином, перший ступінь збережено для повторного використання і може бути використаний для наступної місії з постачання МКС в червні 2018 року.

Раніше НВ повідомляло, що компанія SpaceX вирішила перенести запуск ракети Falcon 9 з космічним телескопом TESS на борту.

"Скасовуємо старт сьогодні, щоб провести додатковий аналіз системи контролю і навігації", - повідомили в компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X