Британська компанія Spacebit здійснить першу українську місію на Місяць у 2022-му. Її засновник — українець

31 серпня 2021, 00:08

Британська компанія Spacebit в 2022 році разом з американськими та українськими партнерами здійснить першу українську місію на Місяць. Про це повідомляється на сайті компанії.

Засновник і гендиректор Spacebit — українець Павло Танасюк. Під час пресконференції, яку транслював Укрінформ, він розповів, що під час місії на Місяць доправлять техніку для наукових досліджень, — українській стороні це коштуватиме 1,5 млн доларів.

Відео дня

Серед техніки будуть камери і радіаційні сенсори від українських інженерів, які компанія протестує разом з Конструкторським бюро Південне, Науково-виробничим підприємством Меридіан ім. Корольова, підприємством Екотест і ТитанЕра.

За словами Танасюка, завдяки місії на Місяць Україна зможе приєднатися до клубу привілейованих країн (США, Китаю і Росії), які доправляли вантаж на супутник, повернутися на міжнародну арену в ролі космічної держави. Вона дасть старт для розвитку українських космічних проєктів у співдружності з державним сектором.

«Про цей проєкт дізнаються в усьому світі, адже Україна стане однією з небагатьох країн, яка змогла успішно доставити науковий вантаж на Місяць», — пояснив гендиректор Spacebit.

Spacebit — це приватна британська компанія, заснована Павлом Танасюком в 2014 році. Вона працює над інструментами аналізу космічних даних і роботизованими концепціями дослідження космосу, зокрема з використанням штучного інтелекту і передової мікроробототехніки.

Слухайте подкаст на цю тему
Показати ще новини
Радіо НВ
X