Феєричне шоу. Як світ спостерігав за сонячним затемненням 21 червня

22 червня 2020, 16:15

21 червня 2020 на 9:40 за київським часом пройшло сонячне затемнення. Край Сонця був затемнений навіть в Україні, але найкраще затемнення було видно в країнах Азії.

Зокрема, саме в цьому регіоні була видна так звана кільцеподібна фаза затемнення, тривалістю 38 секунд.

Кільцеподібне затемнення відбувається, коли в момент затемнення Місяць перебуває на більшій відстані від Землі, ніж під час повного затемнення, і конус тіні проходить над земною поверхнею, не досягаючи її.

Відео дня

Візуально при кільцеподібному затемненні Місяць проходить по диску Сонця, але виявляється менше Сонця в діаметрі, і не може приховати його повністю. У максимальній фазі затемнення Сонце закривається Місяцем, але навколо Місяця видно яскраве кільце незакритих частини сонячного диска.

Нагадаємо, сонячне затемнення в нинішньому році точно збіглося з літнім сонцестоянням, коли нахил осі обертання Землі в напрямку Сонця приймає найменше значення, і в Північній півкулі Землі настає найкоротша ніч / найдовший день у році.

Наступне сонячне затемнення відбудеться 14 грудня 2020 року, але в нашій країні його не вийде спостерігати навіть частково.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X