Сонячна буря викликала гігантське сяйво на Марсі

3 жовтня 2017, 12:41
На поверхні Марса сталося найпотужніше сяйво за всю історію спостережень

Сяйво, яке, строго кажучи, не є "полярним", виявилося в 25 разів яскравіше тих, які фіксувалися раніше, пише Science Alert.

Такі сяйва дуже схожі на полярні сяйва на Землі, але, строго кажучи, не є ними в повній мірі.

Відео дня

"У Марса немає сильного магнітного поля, через що частинки викиду поглинаються всієї його атмосферою, що розігріває її і змушує розширюватися. Тому немає концентрування сяйва поблизу полярних областей", - розповідає Сонал Джаін з університету Колорадо в Боулдері (США).

Марсохід Curiosity зафіскіровал під час нинішнього сяйва рекордні значення приповерхневої радіації за весь час роботи з 2012 року. Ці показники говорять про небезпеку, якій в майбутньому будуть піддаватися марсіанські колоністи.

"Якби ви знаходилися на відкритому повітрі на поверхні Марса і дізналися, що подібний спалах вдарить по планеті, то вам довелося б обов'язково шукати притулок, подібно до того, якби астронавт знаходився за бортом МКС під час спалаху. Подібні події і спостереження за ними допомагають нам зрозуміти, що буде загрожувати майбутнім мандрівникам і колоністам", - зазначає дослідник Дон Хасслер, учасник наукової команди марсохода Curiosity.

Додамо, що фотографії сяйва вдалося отримати за допомогою ультрафіолетового спектрографа зображень на орбітальному апараті NASA MAVEN.

Показати ще новини
Радіо НВ
X